Носовий спрей зменшив важкість апное уві сні

Новий носовий спрей виявився ефективним у зменшенні симптомів апное уві у сні — патологічного стану, за якого уві сні у людини перешкоджається або періодично спиняється дихання, що супроводжується хропінням. У 7 з 10 учасників невеликого попереднього тестування засіб зменшив прояви апное на 25-45 відсотків. Це означає, що такі прості у застосуванні ліки як спрей для носа можуть допомогти людям, у яких апное не піддається контролю стандартними, нехірургічними методами. Дослідження опубліковане у журналі Heart and Circulatory Physiology.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як діє спрей для носа проти апное?

В основі розчину для носа — блокатор калієвих каналів, що може впливати на роботу м'язів. Оскільки апное уві сні зазвичай є обструктивним, тобто виникає через спадання м'яких тканин носоглотки, що перекривають шлях повітрю, то місцева дія блокаторів калієвих каналів може сприяти активізації м'язів і утриманню їх у тонусі, а отже — зберегти дихальні шляхи відкритими. Доставити їх до місця дії зручно якраз звичайним носовим спреєм.

Порівняння дихальних шляхів при апное уві сні без лікування (зліва) і при використанні носового спрея (справа). Flinders University

Порівняння дихальних шляхів при апное уві сні без лікування (зліва) і при використанні носового спрея (справа). Flinders University

Попереднє тестування спрею провели на 10 людях, що мали обструктивне апное уві сні. І в семи з учасників відмітили у результаті помірне зменшення симптомів порушеного дихання. У них були вищими показники насиченості крові киснем та нижчим кров'яний тиск, ніж коли вони не використовували носовий спрей з блокаторами. Можливо, спрей у майбутньому допоможе людям, яким не підходить стандартне лікування апное уві сні — CPAP апарат, що безперервно прокачує повітря у дихальні шляхи, щоб утримати їх відкритими. Але спершу слід буде провести випробування на більшій кількості добровольців.

  • Апное уві сні, яке супроводжується хропінням, пов'язане з низкою патологічних станів. І одне з недавніх досліджень виявило, що у чоловіків воно ще й пов'язане з погіршенням когнітивних функцій.