Невідповідна температура метану відклала запуск американського модуля на Місяць

Приватний американський модуль Nova-C, або «Одіссей», що мав 14 лютого відправитися на Місяць, полетить на день пізніше через температурну проблему з метаном. Так причину відкладення запуску описала компанія SpaceX, на ракеті якої «Одіссей» мав вийти у космос, повідомляє Space.com.

Ракета Falcon 9 від SpaceX із «Одіссеєм» на стартовому майданчику. SpaceX

Ракета Falcon 9 від SpaceX із «Одіссеєм» на стартовому майданчику. SpaceX


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відомо про збій і коли планують запуск?

«Одіссей» планували запустити 14 лютого о 07:57 за київським часом з мису Канаверал. І метан, який на модулі використовується як паливо, мали завантажити 13 лютого ввечері, перед самим запуском. Утім, через проблему з його температурою завантаження відклали, як і запуск. Тепер «Одіссей» спробують запустити о 08:05 за київським часом 15 лютого. Якщо ж і тоді проблему вирішити не вдасться, то у модуля буде ще один день на підготовку, адже «вікно» для запуску апарата закриється 16 лютого.

Якщо апарат все ж вдасться відправити, то вже 22 лютого він має сісти на Місяці біля південного полюса супутника. У разі успіху, «Одіссей» стане першим приватним апаратом, що здійснив на Місяці посадку, адже його розробляє приватна компанія Intuitive Machines за програмою NASA. У кратері Малаперт, де має сісти модуль, він розвідає околиці, щоб зібрати інформацію для майбутньої відправки на Місяць місії з астронавтами.

  • Раніше невдачею через витік палива завершився політ на Місяць ще одного приватного американського модуля «Перегрін». Він до супутника не долетів, а згорів в атмосфері Землі.