NASA відправить новий апарат на Місяць. Запуск запланували на 14 лютого

14 лютого у рамках програми NASA у космос відправиться приватний модуль Nova-C, щоб здійснити посадку за 300 кілометрів від південного полюса Місяця. Він розвідає околиці, щоб NASA могла відправити у цей регіон астронавтів за програмою «Артеміда». Крім того, у разі успіху місії, апарат стане першим приватним модулем, що сів на супутнику, додає космічна агенція.

Модуль, вмонтований в обтікач корисного вантажу у ракеті Falcon9. SpaceX

Модуль, вмонтований в обтікач корисного вантажу у ракеті Falcon9. SpaceX


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як відбуватиметься запуск і що апарат робитиме на Місяці?

Nova-C планують запустити з мису Канаверал на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX о 07:57 за київським часом. 22 лютого апарат вже має сісти у 69-кілометровий кратер Малаперт — один із 13 кратерів-кандидатів для висадки астронавтів за програмою «Артеміда». На місці Nova-C розгорне шість наукових апаратів, серед яких камери й спектрометри для вивчення порід у кратері. Здійснювати посадку модуля допоможуть камери й система лазерної навігації, що її розробила NASA. Також на апараті розмістили нову систему відстеження кількості палива, що допоможе зекономити на ньому майбутнім місіям. Nova-C розробила приватна компанія Intuitive Machines, яку раніше NASA обрало для програми з доставки вантажів на Місяць CLPS (Commercial Lunar Payload Services).

  • Посадка першого приватного модуля, який відправили на Місяць — японського Hakuto-R — завершилася невдачею, бо він розбився на поверхні супутника. Також не пощастило й американському приватному модулю «Перегрін», який до Місяця і не долетів, а згорів в атмосфері Землі.