Невідому золотисту морську істоту виловили з дна океану біля Аляски

Поблизу Аляски на глибині близько 3 300 метрів морські біологи виявили невідому тварину або її частину золотистого кольору, прикріплену до океанічного дна. Наразі вчені не знають, з чим мають справу, але припускають, що це яйце тварини або ж морська губка. Про знахідку повідомляється на сайті Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA).

Золотиста істота на дні океану біля Аляски. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Золотиста істота на дні океану біля Аляски. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Чим дивна знахідка?

Загадковий об'єкт виявили за допомогою дистанційно керованого підводного апарату 30 серпня 2023 року під час дослідження підводної гори в Аляскинській затоці. Потрапивши на камеру, він нагадував золотий 10-сантиметровий у діаметрі капелюх. Коли маніпулятор підводного апарата торкнувся до об'єкта, той був м'яким і шкірястим на дотик. Збоку на ньому виявився невеликий отвір або розрив, крізь який помітно такого ж золотистого кольору внутрішнє середовище кулі. Це може бути слідом від нападу хижака або ж отвором, крізь який вибралася з капсули тварина назовні. Дослідники обережно підняли зразок на борт за допомогою всисної трубки на апараті, щоб дослідити.

Відбір істоти дистанційно керованим апаратом. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Відбір істоти дистанційно керованим апаратом. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Поки що вчені не впевнені, на що натрапили, окрім того, що воно явно має біологічне походження. Висуваються припущення, що це яйце або одна з життєвих стадій якоїсь тварини, корал або ж губка. Дізнатися більше науковці зможуть після доставлення зразка до лабораторії, де його вивчать, зокрема за допомогою аналізу ДНК.

Піднятий на поверхню зразок. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Піднятий на поверхню зразок. NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

  • Нещодавно NOAA поділилися рідкісним відеозаписом кальмара з прозорим тілом і червоними очима, на якого теж натрапили біля Аляски.