Підводний апарат зняв на відео прозорого кальмара з червоними очима

Відеокамера на дистанційно керованому підводному апараті зареєструвала на глибині 700 метрів незвичайного кальмара із прозорим тілом та великими червоними очима. Рідкісні кадри отримали науковці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) під час експедиції до Алеутських островів біля Аляски, пише Live Science.

Taonius borealis, знятий на камеру підводним апаратом. oceanexplorergov / Youtube

Кого спіймали на камеру?

На відео дослідників потрапив представник кальмарів Taonius borealis. Це поширені молюски на півночі Тихого океану, однак їх рідко реєструють на камеру. Як і в інших представників родини скляних кальмарів (Cranchiidae), у них прозоре тіло, завдяки чому можна легко роздивитися їхні внутрішні органи. Найпримітнішим органом з них є видовжена червона травна залоза, з обох боків якої розташовані зябра у вигляді білих мішечків. Крім цього, характерною рисою T. borealis є червоні великі очі та серпоподібні структури під ними, які виробляють світло та приваблюють потенційну здобич — креветок, малу рибу та дрібних кальмарів. Невеликі руки кальмара складені разом та утворюють над очима структуру, завдяки якій молюск здається трохи схожим на папугу.

  • Ми також писали про вкрай рідкісне відео кальмара в дикій природі, якого зняли з кладкою яєць, що нагадує намисто з перлів.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!