Натхненна слоновим хоботом роборука погодувала людину фондю

М'яка спіральна роборука, натхненна рухливістю слонових хоботів, виявилася достатньо вправною, щоб погодувати людину хлібом з фондю. Окрім того, що маніпулятор втримав виделку, йому вдалося точно протягнути її до рота добровольця. Розробники сподіваються, що їхній підхід допоможе розробити роботів, які зможуть тісно працювати в одному просторі з людьми, пише New Atlas. Стаття науковців опублікована у NPJ Robotics.

Робот годує фондю. Qinghua Guan et al. / NPJ Robotics, 2023

Робот годує фондю. Qinghua Guan et al. / NPJ Robotics, 2023

Як створили роборуку?

М'які роботи, які створюються з гнучких матеріалів, вважаються більш зручними та безпечними для взаємодії з людьми, ніж традиційні роботи із жорсткими конструкціями. Утім, зазвичай їм не вистачає точності дій. Виправити це вдалося інженерам Федеральної політехнічної школи Лозанни: вони зімітували хобот слона. Їхня роборука являє собою сітчасту спіральну конструкцію, всередині якої проходять електроприводи. Вони вигинають маніпулятор потрібним чином, а також стискають кінець роборуки, щоб вона хапала предмети. Алгоритм керування регулює силу, з якою стискається маніпулятор, тому він може безпечно тримати як важкі, так і крихкі предмети.

Якими ще бувають роборуки

🪵Маніпулятори можна створювати з дерева. Щоб згинатися і розгинатися, наприклад, дерев'яній роборуці потрібна волога і тепло

🚰 Летюча роборука з дронів може у польоті перекрити воду та поносити коробки

🤖 А надувній роборуці, яку надрукували на 3D-принтері, взагалі не знадобилася електроніка, щоб хапати предмети