Летюча роборука перекрила у повітрі вентиль та поносила коробки

Японські інженери представили свого повітряного робота DRAGON, який у польоті може носити предмети та взаємодіяти з ними: наприклад, перекривати промисловий вентиль. У кожній ланці робота є по ротору, що забезпечує політ, а керування тягою забезпечує операторам потрібні маніпуляції за допомогою DRAGON. У майбутньому робота планують навчити розпізнавати у польоті предмети, пишуть дослідники у статті, опублікованій у журналі International Journal of Robotics Research.

Moju Zhao / YouTube

Moju Zhao / YouTube

Інженери з Токійського університету показали у роботі повітряного робота DRAGON, який зможе виконувати завдання у польоті. Він важить 7,6 кілограма та може підіймати до 3,4 кілограма навантаження, знаходячись у повітрі до трьох хвилин без додаткового джерела живлення. По суті це ланцюжок зі з'єднаних шарнірами чотирьох ланок, кожна з яких складається з пари роторів, які забезпечують політ, а також м'яких губок на кінцях для маніпуляцій і двома встановленими літієвими акумуляторами.

Moju Zhao / YouTube

Moju Zhao / YouTube

Ідея вчених полягала у тому, щоб кожна ланка могла забезпечувати собі індивідуальну силу тяги, яка допоможе перерозподіляти навантаження та забезпечувати набагато більше можливих дій у повітрі. Тож DRAGON доручили потримати коробку вагою у 0,3 кілограма, кілограмовий циліндр, який робот мав потім випустити з рук (так і було замислено), а також порухати собою кілограмову плиту на поверхні. Втім, головним успіхом вчених є робота із промисловим вентилем, який робот мав перекрити у повітрі в різних положеннях.

Робот справляється з вентилями. Moju Zhao / YouTube

Інженери зазначають, що зусилля для цього DRAGON забезпечили його гвинти. У майбутньому розробники планують наділити DRAGON додатковими бортовими датчиками, зокрема для розпізнавання предметів, а також збільшити його енергоефективність.

DRAGON носить та кидає коробки і рухає предмети. Moju Zhao / YouTube

Раніше ми вже розповідали про подібного робота, який складався з шести дронів і міг підіймати вантаж до 1,2 кілограма. Також дронів можна об'єднати алгоритмами: скооперовані чотири дрони разом підняли п'ятикілограмову коробку.