М'яка роборука зловила в океані тварину й допомогла вивчити її геном

М'яка роборука допомогла морським біологам отримати зразки глибоководної тварини сифонофора для аналізу ДНК. Керуючи рукою за допомогою камер, вчені зловили її й одразу під водою взяли зразки тканин, які безпечно законсервували для доставки у лабораторію. Про морські випробування робота розповіло видання New Scientist, а стаття науковців опублікована у Science Advances.

Роборука ловить тварину. Schmidt Ocean Institute

Роборука ловить тварину. Schmidt Ocean Institute

Наскільки робот став корисним в експедиції?

Робот, який у складеному вигляді нагадує кулю із восьмикутників, є частиною більшої системи SuBastian, яка складається із двох камер високої роздільної здатності з можливістю 3D-візуалізації, а також системи безпечної консервації зразків. Над розробкою кожного компонента працювали дослідники університетів США, а в експедицію Тихим океаном SuBastian взяли дослідники організації Schmidt Ocean Institute. Використовуючи SuBastian вчені отримали з глибини 200-1 000 метрів детальні знімки 61 тварини, а 32 вдалося впіймати роборукою, у тому числі й сифонофора Marrus claudanielis, геном якого на кораблі одразу дослідили. Поки це були лише перші випробування SuBastian, але у майбутньому, як сподіваються вчені, він допоможе збирати більше зразків тварин й рослин одразу у їхньому природному середовищі, що сприятиме кращому дослідженню.

Одна з камер SuBastian сканує рух синофора. Schmidt Ocean Institute

Одна з камер SuBastian сканує рух синофора. Schmidt Ocean Institute

Які ще роботи вивчають морські глибини

🤿 Людиноподібний робот-дайвер поплавав у Середземному морі й знайшов римський корабель II століття

🐡 А норвезький підводний робот порахував кількість підводного сміття у бухті міста Берген

🥶 А в Антарктиді підводний робот пошукав тріщини у льодовику, щоб допомогти гляціологам краще зрозуміти механізми руйнування льодовиків