Місячний модуль «Одіссей» надіслав перші знімки з космосу

Команда місії модуля «Одіссей», що летить на Місяць, отримала його перші світлини з космосу. «Одіссей» зробив їх на тлі Землі майже одразу після відділення від ракети Falcon 9. Про це розповіло видання Space.com.

Одне з п'яти селфі, що їх зробив «Одіссей». Intuitive Machines / Twitter

Одне з п'яти селфі, що їх зробив «Одіссей». Intuitive Machines / Twitter


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Які плани у модуля?

Вже минуло чотири дні як «Одіссей», який розробила приватна американська компанія Intuitive Machines, рушив у космос до Місяця. Світлини, що їх зараз опублікувала компанія, «Одіссей» робив протягом двох годин через 100 секунд після відділення від Falcon 9 15 лютого — всього вийшло п'ять знімків. Окрім фото, від модуля також одразу почали отримувати дані про стан його систем — дотепер його Intuitive Machines визначає як справний. 21 лютого модуль має здійснити маневр для виходу на орбіту навколо Місяця, а вже 22 лютого «Одіссей» має здійснити посадку біля південного полюса Місяця.

«Одіссей» з іншого ракурсу. Intuitive Machines / Twitter

«Одіссей» з іншого ракурсу. Intuitive Machines / Twitter

Модуль сяде у кратері Малаперт, де розгорне шість наукових інструментів від NASA. З їхньою допомогою він дослідить зокрема мінеральний склад порід та рівень радіації навколо, щоб розвідати умови у регіоні. У майбутньому цей кратер може стати місцем висадки астронавтів за програмою «Артеміда».

  • «Одіссей» — це друга для США спроба запустити приватний апарат на Місяць. Раніше невдачі зазнав «Перегрін», який через втрату палива навіть не долетів до супутника й згорів в атмосфері Землі.