Приватний американський модуль «Одіссей» рушив до Місяця

Відбувся успішний запуск на Місяць модуля «Одіссей», який розробила приватна американська компанія Intuitive Machines. 0 8:05 за київським часом модуль злетів на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX. Зараз апарат вже відділився від ракети і продовжує рух на Місяць самостійно, пише Space.com.

«Одіссей» після відділення від другого ступеня ракети Falcon 9. NASA TV / YouTube

«Одіссей» після відділення від другого ступеня ракети Falcon 9. NASA TV / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як відбувався запуск й що буде з «Одіссеєм» далі?

Модуль відправився у космос з мису Канаверал й відділився від Falcon 9 через 48,5 хвилини після запуску, як і планувалося. Через кілька хвилин «Одіссей» відправив на Землю сигнал, що відділення відбулося успішно. Тепер модуль летітиме самостійно до Місяця, й зробивши три маневри корекції траєкторії, має здійснити посадку 22 лютого у кратері Малаперт біля південного полюса супутника.

З собою на Місяць модуль везе шість наукових інструментів від NASA, з допомогою яких вивчатиме околиці кратера. NASA розраховує, що «Одіссей» збере всю необхідну інформацію для запланованої у цьому районі майбутньої посадки астронавтів. Крім того, якщо «Одіссею» вдасться сісти на Місяці, він стане першим приватним апаратом, якому це вдалося.

  • Запуск «Одіссея» спершу планували на 14 лютого, але виникли проблеми із заправкою його метаном — паливом, на якому модуль має летіти сам.