Мініверсія бейсбольного поля допоможе людям з порушеннями зору слідкувати за грою

Мініверсія поля для баскетболу, бейсболу та американського футболу допоможе людям з порушеннями зору слідкувати за подіями на полі на додачу до голосового коментування. Цей пристрій розміром з планшет за допомогою вібрацій повідомлятиме про рух м’яча полем і важливі моменти гри, такі як голи та тачдауни, а також про поточний рахунок матчу. В найближчому майбутньому його також планують адаптувати для хокею та футболу. Про це розповів New Atlas.

Пристрій для слідкування за подіями на бейсбольному матчі, який за допомогою вібрацій повідомляє людей з порушенням зору про рух м'яча на полі. OneCourt

Пристрій для слідкування за подіями на бейсбольному матчі, який за допомогою вібрацій повідомляє людей з порушенням зору про рух м'яча на полі. OneCourt

Як пристрій дізнаватиметься про події на полі?

Пристрій для людей з порушеннями зору розробила компанія OneCourt за підтримки Microsoft. Він обладнаний приймачем Wi-Fi та 5G-зв’язку, тож може отримувати інформацію про хід гри просто з поля, на якому вона йде. Для цього використовують інформацію від організаторів професійних матчів про рух гравців і м’яча на полі. Також пристрій дозволяє користувачам перемкнутися між різними іграми, щоб дізнатися рахунок матчу в перервах між таймами чи періодами.

Пристрій вже почали випробовувати на матчах на стадіонах, але також планують розробити його домашню версію, щоб покращити досвід перегляду матчів і вдома. За задумом розробників, люди з порушеннями зору зможуть придбати пристрій для себе чи узяти на прокат у місці проведення матчів.

Як інженери допомагають людям з порушеннями зору

🤓 Дослідники розробили окуляри на основі зору комах, які допомагають людям із макулодистрофією — порушенням, за якого виникає сліпа пляма в центрі поля зору.

🚦 А розумна шапка сингапурських науковців допоможе не побачити, а відчути момент, коли на світлофорі загоряється зелене світло. Вона зчитує сигнали світлофора та надсилає сигнал на телефон, який починає вібрувати.

🦮 Люди з порушеннями зору часто використовують собак-поводирів, але їх довго навчати та важко утримувати. Тому замінити їх пропонують натренованими чотириногими роботами.