Чотириногий робот попрацював собакою-поводирем

Чотириногий робот Unitree A1 отримав навички собаки-поводиря. На нього почепили повідець та навчили реагувати на те, як користувач його тягне, щоб робот міг його супроводжувати. Наразі робота протестували у коридорах університету розробників, розповіло видання New Atlas.

Робот-поводир на повідці. Stephen Folkerts '24

Робот-поводир на повідці. Stephen Folkerts '24

Чим робот кращий за собаку?

Ідея розробників з Бінгемтонського університету полягає у тому, що утримування і навчання робота може бути набагато дешевшим та зручнішим, ніж собаки-помічника. Крім того, більшість сучасних чотириногих роботів, які знаходяться у серійному виробництві, заздалегідь мають все необхідне для безпечного пересування навіть з людиною. Зокрема це камери і датчики, що допомагають виявляти і обходити перешкоди, а також алгоритми навігації та планування руху. Розробникам лишилося навчити свого робота A1 співпрацювати з людиною. Тому вони створили алгоритм, який дозволяє керувати роботом за допомогою повідця, тягнучи його у потрібний бік. У майбутньому робота доповнять мовленням та додатковими алгоритмами оцінки небезпеки руху, щоб він став ще зручнішим у допомозі людям з порушеннями зору.

  • Поводирем може слугувати не лише чотириногий робот, а навіть дрон. Швейцарські інженери навчили гексакоптер тягнути людину за повідець у потрібному напрямку та відгукуватися на те, як користувач тягне повідець.