85 відсотків дітей не вписалися в рекомендації ВООЗ щодо сну та рухливості

Більш як 85 відсотків дітей не вписалися в рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо фізичної активності, тривалості сну та проведення часу перед екраном, показав метааналіз. Хоча результати трохи відрізнялися залежно від регіону світу, де проводили дослідження, але всюди рівень відповідності рекомендаціям ВООЗ для забезпечення здоров’я дітей був доволі низьким. Це вказує на необхідність вивчення причин такої тенденції та способів налагодити режим дня дітей, який критично важливий для їхнього нормального розвитку. Про це розповіли в журналі JAMA Pediatrics.

Більш як 85 відсотків дітей не спали та не рухалися достатньо, але забагато часу проводили перед екраном. GIPHY

Більш як 85 відсотків дітей не спали та не рухалися достатньо, але забагато часу проводили перед екраном. GIPHY

В яких регіонах дотримувалися рекомендацій ВООЗ найкраще?

Науковці проаналізували 14 попередніх досліджень з 33 країн і шести регіонів світу, оцінюючи, чи режим дня дітей відповідав рекомендаціям ВООЗ. Згідно з ними, діти віком три-чотири роки мають хоча б три години на день приділяти фізичній активності, спати 10-13 годин на добу та проводити біля екрана не більш як годину.

Як виявилося, як у країнах з низьким, так і з високим рівнем доходу, діти дотримувалися режиму дня дуже рідко — від 11,9 до 16,6 відсотка тих, чия активність протягом дня відповідала рекомендаціям ВООЗ. А от між регіонами ситуація дещо відрізнялася: в Африці більш як чверть дітей дотримувалися рекомендованого ВООЗ режиму, а в обох Америках — лише 7,7 відсотка. Це може спонукати батьків, опікунів і педіатрів більшу увагу приділяти саме режиму дня дітей, який впливає як на розвиток мозку, так і на появу чи відсутність порушень обміну речовин.

Як ще вивчали активність дітей

🎮 У Китаї закон, який регулював доступ дітей до онлайн-ігор та обсяги домашнього завдання, справді зробив дітей активнішими — у середньому на 13,8 відсотка.

🌳 Проведення часу на свіжому повітрі, а саме серед дерев, пов’язали з кращим ментальним здоров’ям і вищими розумовими здібностями у дітей.

🌿 А дитячі садки, які мають зелені зони, покращили імунітет дітей, що їх відвідують. Імовірно, це через частіший контакт з різними бактеріями та вироблення способів боротьби з ними.