Закон щодо сидячого способу життя зробив китайських дітей активнішими

Перший у своєму роді закон, який покликаний зменшити сидячий спосіб життя у дітей, допоміг школярам у Китаї стати активнішими — у середньому на 13,8 відсотка. При цьому законодавство регулювало доступ дітей до онлайн-ігор та об'єми домашнього завдання. Тому науковці вважають, що практику можуть перейняти після Китаю й інші країни як частину політики з охорони здоров'я. Дослідження опубліковане в International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що допомогло дітям бути активнішими?

Щоб визначити, чи досягли мети у Китаї законом 2021 року, який визначав, коли гейм-індустрії можуть давати доступ до своїх онлайн-ігор школярам і яку кількість домашнього завдання можуть давати вчителі, вчені проаналізували дані близько 100 тисяч китайських дітей.

Аналіз вказав, що вже через місяць після введення закону учні не лише менше вели сидячий спосіб життя, а й в 1,2 раза частіше досягали міжнародних рекомендацій щодо екранного часу і знизили час за екраном на 6,4 відсотка. Також вони у 2,8 раза частіше вписувалися у рамки рекомендованого на домашнє завдання часу. Особливо явно результати проявлялися у дітей старшого шкільного віку та міських школярів, які більш схильні вести сидячий спосіб життя за молодших і сільських школярів.

  • Дорослим сидячий спосіб життя теж загрожує. Наприклад, тривале сидіння за комп'ютером пов'язали з еректильною дисфункцією у чоловіків.