Марсохід «Персеверанс» отримав панорамну світлину кратера Бельва

Команда ровера «Персеверанс» поділилась новим знімком, який апарат зробив на Марсі. З понад сотні окремих кадрів вдалося скласти панорамну світлину ударного кратера Бельва, яка допоможе планетологам дослідити геологічну історію кратера Єзеро, де він знаходиться. Фото опубліковане на сайті NASA.

Частина панорами, яку вдалося скласти з фото, що зробив ровер. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS<br>

Частина панорами, яку вдалося скласти з фото, що зробив ровер. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Навіщо фотографувати кратер у кратері?

Кратер Бельва діаметром у 0,9 кілометра утворився кілька тисячоліть тому падінням на Марс метеорита. Він цікавий науковцям, адже може розповісти про геологічне минуле планети. Поява кратера оголила кілька шарів порід у Єзеро, за якими планетологи зможуть відтворити внутрішню будову поверхні Марса і те, як вона змінювалась протягом еволюції планети. А зміни вигляду самого кратера, як-от осипання його країв чи занесення його реголітом, допоможуть оцінити умови на сучасному Марсі, зокрема масштаби вітрової ерозії. Детальне зображення околиць кратера Бельва зібрали зі 152 окремих фото, які зробив «Персеверанс» за допомогою камери Mastcam-Z.

До кратера Бельва «Персеверанс» прибув наприкінці квітня, досліджуючи один з регіонів дельти давньої марсіанської річки. У ньому роверу вже вдалося взяти кілька зразків марсіанських порід, а також виявити ознаки того, що ріка у кратері Єзеро могла бути глибокою і бурхливою.