Надмірна вага без ожиріння не вплинула на смертність

Люди із надмірною вагою, проте без ожиріння, мають такий же показник смертності, як і люди з нормальною вагою. Однак при врахуванні віку надлишкова вага менше загрожує літнім людям, ніж молодим, свідчить дослідження американських науковців, опубліковане у журналі PLOS ONE.

GIPHY

GIPHY

Як це дослідили?

Дослідники Інституту здоров'я імені Ратґерса проаналізували медичні дані про 554 332 дорослих, зібрані за 20 років. За цей час поміж них загинуло 75 807 людей, і вчені хотіли подивитися, чи частіше помирають люди з надмірною вагою, яка є фактором ризику низки захворювань. З'ясувалося, що в рамках широкого діапазону індексу маси тіла (ІМТ) ризики смерті від усіх причин подібні. Люди із нормальним ІМТ до 24,9 помирали приблизно так само часто, як люди з ІМТ 25-29,9, що вважається надлишковою вагою. Водночас при перетині позначки ІМТ в 30, що позначає ожиріння, ризик смерті зростав на 21-108 відсотків.

Між тим, окремі відмінності стосуються віку. Якщо літні люди без зайвого ризику жили з ІМТ до 34,9, то для молодих дорослих людей безпечним виявився показник лише до 27,4, який вказує на передожиріння. Це означає, що самостійно індекс маси тіла не завжди визначає ризик смерті, особливо у літньому віці. Автори наголошують на потребі подальших досліджень зв'язку ІМТ зі смертністю з урахуванням складу тіла та супутніх хвороб.

Результати узгоджуються із дослідженням, яке вказало, що люди за 80 років із зайвою вагою мають нижчий ризик померти, ніж їхні однолітки нормальної ваги.

індексу маси тіла
Відношення маси людини до її зросту, яке дозволяє оцінити відповідність ваги до норми.