Літо 2023 року стало найспекотнішим з часу спостереження

У північній півкулі літо 2023 року виявилося найспекотнішим з часу реєстрації із середньою температурою 16,77 градуса Цельсія, що на 0,66 градуса вище середнього показника. Водночас серпень став найгарячішим останнім місяцем літа в історії, повідомляє Служба відстеження зміни клімату «Коперник».

30 найспекотніших літніх сезонів в історії. Copernicus Climate Change Service

30 найспекотніших літніх сезонів в історії. Copernicus Climate Change Service

Чим ще відзначився літній сезон?

Зважаючи на екстремально гаряче літо, 2023 рік став другим найспекотнішим, відстаючи від 2016 року лише на 0,01 градуса Цельсія, хоч нерівність ще може змінитися за наступні чотри місяці цього року. Між тим, для європейців показник середньої температури цього літа був вищим за глобальний, сягнувши 19,63 градуса Цельсія, що на 0,83 градуса більше за типовий показник для літа. Останній літній місяць цього року також став рекордним серед усіх серпнів і утримував температуру на 1,5 градуса Цельсія вищу за доіндустріальний показник 1850-1900-х років.

Серпень 2023 року відзначили і як місяць із найвищою глобальною середньою температурою поверхні океану. А Арктична та Антарктична крига була меншою на 10 та 12 відсотків, відповідно, за середнє значення цього періоду.

Зміна клімату спричинила й погодні відхилення. Серпень 2023 року характеризувався ряснішими опадами, ніж зазвичай, на великій частині Європи, зокрема Східної, а також Скандинавії та на заході й півночі Північної Америки. Водночас посушливішим за типовий серпень був на півдні США та Мексиці, у Південній Америці та частинах Азії.

  • Рекордними температурами відзначилися й цьогорічні червень і липень.