Лавандовий запах у хліву зменшив стрес у свиней

Розпилювання у хліву лавандового запаху допомогло свиням почуватися розслабленіше та проявляти менше агресії до себе та до своїх родичів. Це розширює заспокійливий вплив лаванди з людей і кроликів до ще одного виду тварин. Науковці вважають, що новими знаннями можна скористатися, щоб покращити добробут свиней на фермах, які страждають через тісноту, неможливість рити землю та нудьгу. Дослідження опублікували у журналі Research in Veterinary Science.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як заспокоювали свиней лавандою?

У дослідженні перевірили вплив лаванди на 86 тримісячних кастрованих самців свиней, розділивши їх на три групи. У першій протягом трьох днів за допомогою автоматичного розпилювача тричі на день розприскували у хлів розчин лавандової олії. У другій групі все було так само, за винятком того, що розпилювали розчин без лаванди й будь-якого запаху взагалі. У третій групі нічого не розпилювали.

Оцінивши стан свиней через три доби, з'ясувалося, що в групі лавандової олії тварини мають помітно менше синців від бійок, а також ціліші хвости від меншої жаги його кусати зі стресу. Також вони більше часу лежали, що може вказувати на їхню більшу розслабленість. Неочікуваним для вчених було те, що найбільші рани та ознаки стресу були не в групі, з якою нічого не робили, а в тій, де розпилювали пустий розчин. Імовірно, тварин дратував звук розпилювача, тож надалі вчені випробовуватимуть інші методи ароматизації хліва.

  • Покращити життя свиней на фермах може й людська поведінка. З'ясувалося, що вони розпізнають хороший і поганий настрій людей за їхнім голосом, тож можуть негативно реагувати на прояв останнього.
  • Зрештою, у свиней запідозрили наявність співчуття, коли помітили, як вони поспішають визволяти зачиненого в одиночній камері родича.