Квадрокоптер з крилами підлаштувався під вітер і зекономив енергію

Швейцарські інженери показали гібридну конструкцію безпілотника, яка дає йому можливість підлаштовуватись під потоки вітру, щоб не витрачати енергію. Для цього дрон у польоті може під різним кутом розгортати чотири свої крила, які дозволять зменшити опір повітря. За словами розробників, їхній безпілотник зумів зекономити 85 відсотків енергії. Про нього на своєму сайті розповідає Федеральна політехнічна школа Лозанни.

Дрон розгортає крила. EPFL

Дрон розгортає крила. EPFL

Навіщо дрону така складна конструкція?

І мультикоптери, що використовують для польоту ротори, і безпілотники літакового типу з нерухомим крилом, споживають багато енергії батареї при боротьбі з вітром, який створює великий опір і може змістити та дестабілізувати апарат у польоті. Однак, боротися з вітром змушені не лише безпілотники, а й, наприклад, птахи. Щоб успішно літати навіть у вітряну погоду, птахи змінюють нахил своїх крил. Цим надихнулися швейцарські інженери та розробили для свого дрона чотири додаткові крила, які допоможуть йому маневрувати навіть за умов сильного вітру.

Дрон вертикального зльоту і посадки Morpho має чотири гвинти, а також чотири крила, кожне з яких може повертатися незалежно від основного корпусу. Зліт і посадка у Morpho вертикальні, як у звичних квадрокоптерів, що робить апарат менш вибагливим до злітно-посадкових майданчиків і дає можливість зависати у повітрі. А додаткові крила він може розгорнути у польоті, щоб адаптуватися під умови польоту.

Як дрон ладнає з такою кількістю крил?

Система керування Morpho дає можливість регулювати положення кожного крила відповідно до інформації з датчиків, які контролюють напрямок та швидкість вітру. Орієнтуючись по вітру, Morpho здатний не лише оптимізувати співвідношення між опором повітря та підіймальною силою, а і використовувати вітер для свого прискорення, замість того, щоб використовувати заряд батареї для зміни тяги.

Також дрон може літати і з крилами у складеному вигляді, використовуючи лише гвинти. EPFL

Також дрон може літати і з крилами у складеному вигляді, використовуючи лише гвинти. EPFL

За словами інженерів, така система дозволяє Morpho зменшити енергоспоживання до 85 відсотків. Крім того, дрон оснастили камерами, які дозволяють йому літати як у закритих приміщеннях, так і на відкритому просторі, що дасть можливість використовувати Morpho для завдань з інспекції, наприклад електростанцій.

Раніше ми розповідали про дрон, якого оснастили датчиками для виявлення несправностей ліній електропередач. Він облітатиме обладнання та зможе почути скачки напруги, іскріння і дугові та коронні розряди, що можуть спровокувати пожежу.