Космічному кораблю «Оріон» обрали місце приземлення

Команда місії «Артеміда-1», в рамках якої до Місяця відправився космічний корабель «Оріон», обрала йому місце приземлення. 11 грудня призначений для екіпажу модуль корабля приводниться у Тихому океані поблизу острову Гвадалупе, повідомляє на своєму сайті Європейське космічне агентство.

Такою корабель побачив Землю під час свого другого близького обльоту Місяця 5 грудня. NASA

Такою корабель побачив Землю під час свого другого близького обльоту Місяця 5 грудня. NASA

На 23 день польоту космічного корабля «Оріона», у NASA визначилися з місцем його посадки на Землі. Фахівці очікують, що корабель приводниться у Тихому океані поблизу острова Гвадалупе 11 грудня о 19:40 за київським часом. Повернеться на Землю лише призначений для екіпажу модуль «Оріона» — за 40 хвилин він відділиться від службового. Приблизно за 10 хвилин до приземлення, розкриються перші гальмівні парашути корабля, що уповільнять його до 209 кілометрів на годину, а вже на відстані 3 кілометрів над поверхнею розкриється основний парашут, який уповільнить модуль до 32 кілометрів на годину.

«Оріон» відправили у космос 16 листопада у рамках програми з повернення людей на Місяць «Артеміда». Його політ є першим етапом програми, у рамках якого він дістався дальньої ретроградної орбіти Місяця. Наступним кроком стане повторення маршруту, однак вже з екіпажем на борту.