Космічний апарат NASA «Вояджер-1» повернувся до виконання своїх дослідницьких функцій та знову передає на Землю наукові дані після збою, що стався в листопаді 2023 року. Навесні цього року команда спромоглася отримати інженерні дані про стан зонда та дистанційно полагодити два з чотирьох дослідницьких приладів. Решта два потребували додаткової роботи, але наразі всі інструменти працюють справно. Про це повідомили на сайті Лабораторії реактивного руху NASA.
Чому «Вояджер-1» важливий?
«Вояджер-1» — найвіддаленіший від Землі об’єкт створений людиною, який за 46 років своєї роботи подолав відстань у 24 мільярди кілометрів. Він і його близнюк «Вояджер-2» — це єдиний спосіб для вчених доліджувати міжзоряний простір. Чотири прилади на борту «Вояджера-1» збирають дані про плазмові хвилі, магнітні поля та частинки, що дозволяє науковцям краще зрозуміти як влаштована наша Сонячна система та як далеко простягається геліосфера — бульбашка сонячного вітру, яка захищає нас від значної кількості космічного іонізуючого випромінювання.
- Нещодавно завдяки «Вояджеру-1» відкрили новий клас випромінювання плазмових хвиль.
- А також дані отримані від обох «Вояджерів» дозволили дослідникам створити модель взаємодії між ударними хвилями від Сонця та міжзоряною плазмою.