Космічна станція «Люсі» сфотографувала ціль своєї подорожі — астероїд Динкінеш

Космічна станція «Люсі» отримала першу світлину астероїда Динкінеш — астероїда головного поясу, до якого станція наблизиться у листопаді цього року. Динкінеш стане першим з десяти астероїдів, до яких наблизиться «Люсі». Світлину опублікувала NASA.

Проліт Динкінеша (позначений жовтим колом). NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL

Проліт Динкінеша (позначений жовтим колом). NASA / Goddard / SwRI / Johns Hopkins APL

Навіщо «Люсі» летить до цього астероїда?

Космічна станція «Люсі», яка відправилася у космос у жовтні 2021 року, летить до троянських астероїдів Юпітера — астероїдів, які завжди знаходяться позаду планети, захоплені гравітаційним впливом Юпітера і Сонця. Астероїд (152830) Динкінеш — 700-метровий астероїд Головного поясу, який у плани місії додали вже після її запуску. На ньому «Люсі» протестує свої наукові інструменти, зокрема камеру і систему наведення на астероїди. За планом, 1 листопада станція пролетить на відстані всього 425 кілометрів від Динкінеша. Наразі ж «Люсі» й астероїд розділяє 23 мільйони кілометрів — Динкінеша вдалося побачити завдяки камері високої роздільної здатності L’LORRI, яка знаходиться на борту станції. У центрі фото знаходиться фонова зоря HD 34258 із сузір'я Візничого, яка насправді настільки тьмяна, що її не видно з Землі неозброєним оком.

  • Динкінеш — не єдиний астероїд, який додався до планів «Люсі» вже після її запуску. Раніше астрономи відшукали астероїд-супутник троянського астероїда (15094) Полімела. Поки його неофіційно називають Шон, на честь баранчика з мультика, а «Люсі» зможе його розгледіти у 2027 році.