Китайське аеротаксі першим отримало безпековий сертифікат

Адміністрація цивільної авіації Китаю видала китайській компанії EHang безпековий політний сертифікат для аеротаксі EH216-S. Наразі EH216-S є першим електричним апаратом вертикального зльоту і приземлення, який пройшов сертифікацію. Про це розповіло видання New Atlas.

Політ аеротаксі. EHang

Політ аеротаксі. EHang

Що означає отримання сертифіката?

Двомісне аеротаксі EH216 має 16 гвинтів та може підіймати у повітря навантаження до 220 кілограмів і літати на відстань до 30 кілометрів, розвиваючи швидкість у 130 кілометрів на годину. Раніше розробники EH216-S вже проводили демонстраційні польоти на ньому, у тому числі і з пасажирами. Однак отримання сертифіката означає, що EH216 відповідає стандартам авіаційної безпеки згідно з китайським законодавством, і тепер компанія може брати плату за свої перевезення. Таким чином, Китай став першою країною, де дозволили роботу таких транспортних засобів. EHang планує використовувати EH216-S для пасажирських перевезень у межах міст чи між ними.

  • Європейські компанії-розробники аеротаксі також проводять випробування своїх транспортних засобів, щоправда поки без пасажирів. Наприклад, німецьке чотиримісне аеротаксі Volocopter, яке на відміну від EH216-S, має крила, як у літака.