Китайське аеротаксі завершило випробування на отримання безпекового сертифіката

Китайська компанія EHang провела успішні випробування свого аеротаксі EH216-S, які потрібні для отримання сертифіката від Адміністрації цивільної авіації Китаю. Якщо китайський регулятор видасть підтвердження відповідності EH216-S стандартам безпеки, компанія стане першим у світі сертифікованим виробником аеротаксі. Про випробування розповідає видання New Atlas.

Що це за аеротаксі?

Літальні електричні чи гібридні апарати, які здатні вертикально злітати та приземлятися, подібно до вертольотів, стали популярною концепцією для пасажирських перевезень у межах міст чи між ними. Такі аеротаксі менш вибагливі до злітно-посадкових майданчиків, а також дозволять уникнути заторів та скоротити час на дорогу. Утім, досі жодна з багатьох компаній-розробників аеротаксі не отримала безпекового сертифіката, щоб почати повноцінно надавати послуги. Найближче до цього підійшли китайські розробники EHang зі своїм двомісним апаратом EH216. Він має 16 гвинтів, встановлених внизу пасажирської кабіни та може розвивати швидкість до 130 кілометрів на годину, підіймаючи у повітря навантаження до 220 кілограмів. Раніше EH216 вже виконували польоти, у тому числі із пасажирами, але тепер компанія має всі необхідні дані про роботу й конструкцію апарата, щоб підтвердити, що він відповідає стандартам авіаційної безпеки.

  • Раніше ми розповідали про перші випробування аеротаксі від німецької компанії Volocopter. Воно може вмістити чотирьох пасажирів і розвивати швидкість до 250 кілометрів на годину.