Кількість спричинених глобальним потеплінням психічних розладів зросте у півтора рази до 2050 року

Моделювання впливу температури на ментальне здоров'я показало, що кількість спричинених глобальним потеплінням психічних і поведінкових розладів в Австралії зросте у півтора рази до 2050 року. Вплив температур буде сильнішим за інші фактори довкілля, такі як постійний контакт із радоном і свинцем. І хоча Австралія одна з країн, які найбільше страждають від спеки, науковці очікують подібних результатів і в інших регіонах. Дослідження опублікували в журналі Nature Climate Change.

Кількість спричинених глобальним потеплінням психічних розладів зросте у півтора рази до 2050 року. GIPHY

Кількість спричинених глобальним потеплінням психічних розладів зросте у півтора рази до 2050 року. GIPHY

Як розрахували частоту психічних розладів у майбутньому?

Використовуючи дані з національного медичного реєстру Австралії за 2003-2018 роки та показники температури в ці роки, науковці визначали кількість психічних і поведінкових розладів, пов’язаних із високою температурою довкілля. Як виявилося, підвищення температури було пов’язаним із 1,8 відсотками всіх випадків психічних розладів. Щороку високі температури мають такий ефект на ментальне здоров'я австралійців, що еквівалентний тому, якби майже 8500 людей протягом року були б непрацездатними.

Моделюючи подальші зміни клімату за умови зменшення викидів парникових газів або сталого їх рівня, науковці з’ясували, що кількість спричинених глобальним потеплінням психічних розладів зросте на 11-17 відсотків до 2030 року. До 2050 року за умови скорочення викидів ця кількість зросте на 28 відсотків, а за умови сталих викидів — на 49 відсотків, або майже у півтора рази порівняно з сучасним рівнем.

Причини такого зв’язку між потеплінням і психічними розладами до кінця не з’ясовані. Утім науковці припускають, що цей зв’язок пояснюється впливом температур на рівень кисню, що досягає мозку, а також — графік сну та стресові реакції в клітинах. Однак дослідники з’ясували, що за умови стратегій адаптації до високих температур і зменшення викидів загрозу для ментального здоров'я можна зменшити.

  • Проживання в спекотних регіонах може пришвидшити старіння ДНК людей старшого віку, а через глобальне потепління спекотних регіонів на Землі ставатиме більше.