Керований штучним інтелектом дрон вперше обігнав дрони операторів-людей

Дрон із системою штучного інтелекту Swift AI переміг у 15 з 25 перегонів із дронами, які керувалися чемпіонами світу зі змагань з безпілотниками. Щоб направляти дрон складною трасою з перешкодами, Swift AI знадобилася інформація з усього однієї камери, хоча раніше без операторів безпілотники могли справлятися лише з використанням кількох бортових камер для відстеження маршруту. Про це розповіло видання New Scientist, посилаючись на статтю розробників алгоритму, опубліковану у Nature.

Політ дронів, де синім позначено безпілотник, яким керувала система Swift AI. New Scientist

Політ дронів, де синім позначено безпілотник, яким керувала система Swift AI. New Scientist

Як алгоритм керував дроном?

Система Swift AI, яку створили для дрона розробники з Цюрихського університету, заснована на двох алгоритмах глибинного навчання: один потрібен для відстеження перешкод, а другий — для створення команд для дрона. Перший алгоритм обробляє дані з бортової камери й інерційного датчика безпілотника, який визначає його положення і швидкість. Тоді як другий, використовуючи цю інформацію, скеровує дрон так, щоб за максимальної швидкості він якомога безпечніше для себе здолав відрізок шляху у перегонах.

Випробувати свою систему розробники вирішили у справжніх перегонах для дронів, де досвідчені оператори керують ними на швидкостях у більш як сто кілометрів на годину, використовуючи зображення з бортових камер безпілотників (FPV-польоти). Під керуванням Swift AI дрон на пів секунди швидше за інших здолав один з поворотів — всього за 17,47 секунди. Аналізуючи польоти свого дрона, вчені виявили, що він швидший на старті, поворотах S-форми, а також може підтримувати вищу середню швидкість за дрони, керовані людьми.

З 10 поразок, яких зазнав безпілотник з Swift AI, 4 сталися через зіткнення з супротивником, 4 через зіткнення з воротами, і всього два рази він виявився повільнішим за інші дрони. На думку експериментаторів, систему керування дроном могли спантеличувати зміни у середовищі, як-от освітлення. Утім, попри те, що люди-пілоти дронів все ще краще здатні реагувати на різноманітні перешкоди та можуть у деяких випадках приймати кращі рішення за алгоритми, технології автономного керування дронами знайдуть своє використання зокрема для військових потреб.

Де ще штучний інтелект обійшов людей?

❓Алгоритм штучного інтелекту Berkeley Crossword Solver переміг в Американському кросвордному турнірі

🧪AlphaFold передбачає структури десятків білків за кілька днів, що для біологів займає роки

🎲А навчений блефу алгоритм від DeepMind увійшов у трійку кращих гравців у гру «Стратего»