Капсула з фармацевтичного супутника записала на відео своє падіння в атмосфері Землі

Компанія Varda Space Industries опублікувала відео, яке записала їхня капсула з фармацевтичного супутника, поки падала з навколоземної орбіти на Землю. Видно і як капсула летить до планети, і як навколо все червоніє через нагрівання, і як капсула з парашутом приземляється. Про відео повідомило видання Science Alert.

Падіння капсули на Землю. Varda Space Industries / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Навіщо це знімали?

Основним завданням капсули було доставити на Землю ліки, які у космосі були виготовлені на супутнику W-Series 1. Утім, оскільки капсулу однаково розробили так, щоб вона пережила повторний вхід в атмосферу і не згоріла, з її допомогою вирішили зібрати дані про те, що переживають в атмосфері апарати. Для цього зокрема розмістили камеру, яка відзняла 27-хвилинне відео повернення капсули.

На ньому видно, як капсула спершу від'єдналася від буксирного модуля, що допомагав їй з супутником зійти з орбіти. Він полетів в атмосферу першим, що теж видно на записі, і згорів там. Сама ж капсула подолала політ на гіперзвуковій швидкості у понад 31 тисячу кілометрів на годину, а потім впала у штаті Юта. Отримані дані допоможуть іншим місіям з орбітальної доставки на Землю.