На Землю повернулася капсула із виготовленими у космосі ліками

У штаті Юта 21 лютого приземлилася капсула з ліками, яка від'єдналася від першого фармацевтичного супутника W-Series 1. За вісім місяців на навколоземній орбіті на супутнику виростили кристали препарату для терапії ВІЛ і СНІД. Зараз капсулу оглядають, а ліки відправлять на дослідження, повідомляє Space.com.

Капсула після приземлення. Varda Space Industries

Капсула після приземлення. Varda Space Industries


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як робили ліки у космосі і як їх доставили?

Супутник W-Series 1 запустила американська компанія Varda Space Industries 13 червня минулого року, щоб перевірити можливість виготовлення ліків в умовах мікрогравітації. В окремому 90-кілограмовому виробничому модулі вирощувалися кристали ритонавіру, а через 8 місяців буксирний модуль допоміг супутнику зійти з орбіти й направитися на Землю.

Основна частина супутника, імовірно, повністю згоріла в атмосфері. А от капсула із ліками була розрахована пережити повернення й успішно впала. Дотепер, хоч і раніше проводилися різні виробничі експерименти за межами Землі, це була перша спроба створювати саме ліки. Varda Space Industries сподівається, що успіх їхньої місії приверне увагу компаній, які займаються фармацевтикою, друком органів чи створенням напівпровідників — все це можна створювати на супутнику W-Series.