Какаду вмочали їжу в йогурт заради кращого смаку

Експеримент із какаду показав, що ці птахи мочають їжу в йогурт заради покращення смаку, а не лише пом’якшення їжі, як вважали досі. При цьому вони віддають перевагу чорничному, а не звичайному йогурту. Досі подібну поведінку заради покращення смаку їжі серед тварин спостерігали лише у японських макак. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

Какаду мочає шматок їжі в чорничний йогурт. Zewald et al. / Current Biology, 2025

Какаду мочає шматок їжі в чорничний йогурт. Zewald et al. / Current Biology, 2025

Чому мочання какаду їжі в йогурт здивувало науковців?

Раніше мочання їжі в рідину фіксували у тварин лише під час спостережень, а тому науковці не могли дослідити причини такої поведінки. Тому вони провели експеримент на 18 какаду Гоффіна (Cacatua goffiniana), яким пропонували мочати овочі, локшину та картоплю фрі в три види рідин: звичайний або чорничний йогурт і воду.

Половина какаду мочала їжу в йогурт, причому тільки локшину та картоплю фрі. Це підтвердило висновки з попереднього експерименту науковців про те, що какаду мочають їжу для того, щоб пом’якшити її. Утім експеримент також показав, що навіть без мочання какаду надають перевагу такому поєднанню продуктів, як локшина та чорничний йогурт. Тож крім пом’якшення, какаду мають і смакові вподобання стосовно їжі.

Оскільки більшість какаду, які мочали їжу в йогурт, не демонстрували такої поведінки в попередньому дослідженні науковців, вони припустили, що ця поведінка виникла в різних какаду незалежно. Так какаду з попереднього експерименту навчилися мочати їжу в йогурт заради її пом’якшення, а какаду з нового дослідження — ще й заради смаку. Тож науковцям вдалося зафіксувати в какаду вже два випадки поєднання різних видів їжі з конкретною метою, що раніше помічали лише в приматів.

  • Макаки з таїландського острова здивували науковців не своїми харчовими вподобаннями, а способом добування їжі. Через відсутність туристів, які їх підгодовували, вони навчилися використовувати інструменти для добування їжі.
  • А от слониха в берлінському зоопарку навчилася чистити банани за допомогою хобота — але робить це лише наодинці чи в присутності дослідників, а поруч з іншими слонами їсть фрукти зі шкіркою.