Із жовчного міхура літнього чоловіка витягли трьох 20-сантиметрових червів-паразитів

У 75-річного чоловіка з Колумбії в його жовчній протоці виявили трьох дорослих аскарид — кишкових червів-паразитів довжиною понад 20 сантиметрів. Гельмінтів лікарі витягли, а пацієнтові прописали курс протипаразитарних препаратів і зрештою він одужав, пишуть колумбійські лікарі у The New England Journal of Medicine.

Витягнута з жовчної протоки аскарида (зліва) та дві інші аскариди у жовчній протоці (справа). Juan J. Chaves, Jose O. Chaves-Chamorro / The New England Journal of Medicine, 2023

Витягнута з жовчної протоки аскарида (зліва) та дві інші аскариди у жовчній протоці (справа). Juan J. Chaves, Jose O. Chaves-Chamorro / The New England Journal of Medicine, 2023

Як знайшли аскарид?

Чоловік потрапив до відділення швидкої зі скаргами на гарячку, світлі випорожнення та прогресуючий колючий біль у животі, які тривають уже три тижні. Медики також відмітили у нього жовтяницю, чутливість у верхньому правому підребер'ї, а аналізи показали, що у нього вдвічі збільшена концентрація лейкоцитів і втричі більший за норму рівень білірубіну у крові, що є показником ураження печінки й жовчного міхура. Пацієнтові призначили ендоскопічне обстеження жовчного міхура, під час якого помітили, що з жовчної протоки видніється частина гельмінта. Його одразу витягли, але при ретельнішому обстеженні з використанням рентгеноконтрастних речовин з'ясувалося, що у протоці залишилося ще два паразити. Усіх трьох гельмінтів ідентифікували як людських аскарид (Ascaris lumbricoides) і пацієнтові призначили типовий при подібних інвазіях протигельмінтний препарат та антибіотик проти запалення жовчних проток. Через тиждень симптоми чоловіки минули.

  • А в Австралії літня жінка стала першою людиною, у якої виявили зараження гельмінтом Ophidascaris robertsi, що паразитує у пітонів. Ще гіршою ситуацію зробило те, що паразит оселився у мозку пацієнтки.