Інженери зібрали півтораметрову підводну робозмію з окремих модулів

Команда інженерів показала спосіб створення масштабних підводних роботів з окремих гнучких модулів. У рух їх приводять сервоприводи, які вигинають загальну конструкцію з боку на бік, що дає можливість ефективно долати спротив води. Свій задум вчені втілили у півтораметровій робозмії, яка розвинула швидкість у 0,1 метра на секунду в басейні. Стаття опублікована у журналі Soft Robotics.

Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023

Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Куди запливе такий робот?

Запустити роботів під воду означає знайти спосіб для них переживати високий тиск, вплив хвиль і течій, а також руйнування матеріалу через водне середовище. З розвитком м'якої робототехніки, яка звертається до гнучких і піддатливих матеріалів замість жорстких конструкцій, підводне середовище стало одним з перспективних застосувань цього напрямку. У своїй роботі дослідники з Массачусетського технологічного інституту спільно з колегами з Китаю та Греції запропонували збирати роботів для підводних досліджень з гнучких окремих модулів, які дозволять масштабувати конструкції без значних витрат.

Конструкція робота. Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023

Конструкція робота. Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023

Тіло робозмії довжиною у півтора метра вчені зібрали з надрукованих за допомогою 3D-принтера 20 модулів, що поєднують гнучкі та жорсткі елементи. Задум полягає у тому, що таке поєднання допоможе перерозподіляти навантаження на всю конструкцію та при цьому забезпечить їй рухливість. У рух робота приводять сервомотори, які вигинають робозмію: сили у 125 ньютонів достатньо, щоб досягнути розвороту на 180 градусів. Запустивши її в басейн, вчені добилися швидкості до 0,1 метра на секунду завдяки періодичним рухам тіла робота, подібного до таких, що використовують вугроподібні риби.

Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023

Alfonso Parra Rubio et al. / Soft Robotics, 2023

Ми також розповідали і про подібного робота, якого розробили швейцарські інженери. Він орієнтується на тиск води і так підлаштовує свій рух, щоб якнайефективніше плисти.

Підводні роботи

🐟М’який робот з плавниками поплавав на глибині майже 11 тисяч метрів Маріанської западини

👐🏺Людиноподібний робот-дайвер здійснив заплив до затонулого корабля та підняв з океану давню вазу

🚁Плавати можуть і дрони, перекрутивши донизу свої гвинти