Квадрокоптер перевернув гвинти і поплавав під водою

Китайські інженери показали прототип дрона, який може однаково добре пересуватися як у повітрі, так і воді. Він може перевертати гвинти і змінювати швидкість їхнього обертання, щоб забезпечити кращу тягу у різних середовищах, а гідроізоляція дає йому можливість проводити до 40 хвилин під водою. Робота покажуть на конференції ICRA 2023, а присвячена йому стаття доступна на arXiv.

New Atlas / YouTube

New Atlas / YouTube

Як змусити дрон гребти під водою?

Щоб вміти і літати, і плавати, необхідно вміти справлятися з величезними відмінностями у властивостях рідини та повітря. Основна мета в повітрі — подолати гравітацію, забезпечивши достатню підіймальну силу, а у воді — досягти ефективного опору потоку рідини, для чого потрібні гвинти з високим крутним моментом. Найбільш простим рішенням для дронів є модифікація гвинтів, щоб коптер міг використовувати їх і для плавання. Однак покращення здатності рухатися в одному середовищі призводить до неминучого погіршення здатності рухатися в іншому. При цьому встановлення двох окремих комплектів рушійних установок, які можуть забезпечити рух і у воді, і у повітрі, збільшують навантаження на апарат та значно ускладнюють його.

New Atlas / YouTube

New Atlas / YouTube

Тому у своїй роботі інженери з Китаю вирішили об'єднати обидва підходи і розробили для коптера двошвидкісну коробку передач, яка приводитиме в дію гвинти дрона з різною швидкістю для різних середовищ. Завдяки системі важелів дрон регулює кут і тягу кожної рухової установки, щоб перевертати гвинти вертикально для зльоту, а кращого занурення у воду, навпаки, опускати їх вниз. У результаті вчені отримали прототип пристрою під назвою TJ-FlyingFish вагою 1,63 кілограма. Як пишуть інженери, TJ-FlyingFish може зависати у повітрі протягом 6 хвилин і занурюватися під воду на глибину до 2 метрів приблизно на 40 хвилин, де може розвивати швидкість до 0,3 метра за секунду в горизонтальному положенні.

New Atlas / YouTube

Пливучі дрони

🎣Натхнений рибами-причепами дрон може поплавати, політати, а також причепитися до скелі чи іншого робота

⛲️А ізраїльські інженери знайшли спосіб запускати дрони з підводних човнів — складеними у капсулу


Фото в анонсі: Ben Chen