Інженери створили орнітоптер з опудала птаха

Американські інженери зібрали дрони з голови опудала фазана, його пір'я, а також крил голуба та успішно запустили їх у політ. Як зізнаються самі вчені, пристосувати частини тіла справжніх птахів до конструкції орнітоптера було складно. Однак, на їхню думку, саме такі безпілотники найбільше підійдуть для спостережень у природі. Своїх дронів вони представили на конференції Американського інституту аеронавтики і астронавтики.

New Scientist

New Scientist

Чому дрон з пташиною головою здався хорошою ідеєю?

На відміну від звичних дронів з повітряними гвинтами, орнітоптери, яким політ забезпечує махання крилами, видають менше шуму і тому добре підходять, наприклад, для спостереження за дикою природою. Однак, інженери Технологічного інституту Нью-Мексико вирішили піти далі і створити безпілотник, який впишеться у світ природи ще й зовнішньо, щоб якнайменше втручатися у життя тварин. Тож вчені повернули можливість літати опудалам птахів.

Ілюстрація причини інженерів звернутися до ідеї використання опудал птахів. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Ілюстрація причини інженерів звернутися до ідеї використання опудал птахів. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Як птахів перетворили на дрон?

Перш ніж взятися за придбані у таксидермістів в інтернеті опудала тварин, дослідники детально вивчили особливості їхніх крил та польоту, щоб підлаштувати під них технічну частину — власне механізм для махання крилами та необхідну електроніку. Якщо льотні випробування моделі орнітоптера, індивідуально створеної за прикладом птаха, проходили успішно, вчені бралися за тіло справжнього птаха.

Випробувані крила голуба (а), ворона (b) і колібрі (с). Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Випробувані крила голуба (а), ворона (b) і колібрі (с). Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Випробувавши крила від різних птахів, зокрема голубів, колібрі, воронів та фазанів, дослідники зібрали два дрони: один з частинами тіла фазана, а інший — голуба. Перший дрон мав справжню пташину голову, але штучні крила, лише покриті пір'ям птаха. Тоді як другий мав справжні крила голуба, але штучне тіло. Обидва успішно змогли політати.

Дрон з головою і пір'ям фазана. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Дрон з головою і пір'ям фазана. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Вчені задоволені результатами свого дослідження та зазначають, що замість приклеювання пір'я до безпілотника, можна використовувати й шкіру птахів, що покращить зовнішній вигляд дрона та зробить його більш непомітним. Також ефективність польоту може покращити використання механізму згинання крила у суглобі. Крім того, вчені зазначають, що такий орнітоптер можна було б оснастити і механічними лапами, щоб він міг економити енергію, здійснюючи посадку. Подібні конструкції для дронів вже існують — і також створені за прикладом птахів.

Дрон з крилами голуба. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Дрон з крилами голуба. Mohammad Moin Khan et al. / AIAA SciTech Forum 2023

Автори дослідження також відзначили, що збираються дослідити етику роботи із трупами тварин. Обговорення про етичність використання тіл тварин чекають й інженери, що створили роборуку з мертвого павука, або, як вони самі її називають, некроробота.