Інженери надрукували на 3D-принтері чизкейк з 7 інгредієнтів

Американські дослідники приготували чизкейк з семи інгредієнтів за допомогою 3D-принтера і діодних лазерів. Сопла принтера пошарово наносили суміш з крекерів, шоколадну пасту, арахісове масло та навіть бананове пюре, а лазер підігрівав їх. Процес приготування відбувався повністю автономно — вчені мали лише наповнити установку потрібними інгредієнтами. Присвячена експерименту стаття опублікована у npj Science of Food.

Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

У вчених не було печі?

Здається, сьогодні складно знайти щось, що не могли б надрукувати на 3D-принтері. Адитивні технології проникли у будівництво, медицину та навіть у харчування. Друк їжі дозволить не лише спростити приготування, а і зробити процес більш контрольованим, адже все залежатиме від налаштування 3D-принтера. Щоб продемонструвати можливості технології, команда інженерів з Колумбійського університету, університету Пейс, а також нідерландського дослідницького університету Вагенінген, приготувала на 3D-принтері чизкейк.

Як готували десерт?

У місцевому супермаркеті вчені придбали джем, арахісове масло, вишневий соус — їх можна було одразу завантажити 3D-принтер, оскільки вони рідкі. Щоб додати у десерт начинку з банана, вчені розім'яли його вручну виделкою перед завантаженням, а для основи чизкейка вони створили пасту з крекерів, води та вершкового масла. Перед друком інгредієнти охолодили для більшої структурної стабільності. За словами науковців, це перша спороба приготування з допомогою 3D-принтера з використанням аж сімох інгредієнтів.

Завантажені у принтер інгредієнти. Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

Завантажені у принтер інгредієнти. Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

Процес приготування на 3D-принтері схожий до друку на ньому деталей з пластику: сопло пошарово наносить інгредієнти у запрограмованому заздалегіддь порядку та кількості. Однак на відміну від звичайних установок, кулінарний принтер має ще і діодний лазер (довжина хвилі випромінювання 445 нанометрів) та інфрачервоний лазер (на довжині хвилі у 980 нанометрів), які можуть продукт ще і термічно обробляти. За пів години науковці отримали готовий чизкейк без жодного втручання у процес приготування.

Термічна обробка чизкейка лазером. Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

Термічна обробка чизкейка лазером. Jonathan David Blutinger et al. / npj Science of Food, 2023

Раніше ця ж команда вчених посмажила лазером надруковану на 3D-принтері курку, що дозволило уникнути пригорання чи, навпаки, недосмаженості.