«Інджін'юіті» втратив цілу лопать гвинта в останній політ на Марсі

Нова світлина дрона «Інджін'юіті», яку зробив неподалік нього марсохід «Персеверанс», виявила, що в останній політ дрон лишився без цілої лопаті гвинта. Дотепер дані вказували, що лопаті лише пошкоджені, але відкриття вказує, що шансів відновити польоти в «Інджін'юіті» взагалі не було. Про це повідомляє Space.com.

Фото дрона без лопаті. NASA / JPL-Caltech

Фото дрона без лопаті. NASA / JPL-Caltech


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як «Персеверанс» розгледів втрачену лопать?

Останній політ, який став 72 для «Інджін'юіті» на Марсі, відбувся 18 січня минулого року й завершився невдалим падінням. Прямо перед посадкою NASA втратила із дроном зв'язок, а потім за фото, які він зробив у польоті, виявила пошкоджений кінець однієї з чотирьох лопатей гвинта. NASA вже оголосила про завершення місії «Інджін'юіті», але дотепер агенція виявляє причини падіння і його наслідки.

Втрачена лопать. NASA / JPL-Caltech

Втрачена лопать. NASA / JPL-Caltech

Зокрема дрон у місці останньої посадки уже фотографував марсохід «Персеверанс», але з дуже далекої відстані, тому розгледіти деталі було неможливо. Тепер же марсохід під'їхав ближче та зробив світлину «Інджін'юіті» на камеру SuperCam з відстані 450 метрів. Так і виявилося, що приблизно на відстані 15 метрів від дрона лежить одна з його лопатей. Це остаточно унеможливлює шанси на політ першого позаземного дрона в історії, але допоможе інженерам відтворити події останнього зльоту «Інджін'юіті».