Автоматичний імплант допоможе боротися з передозуваннями опіоїдами

Науковці з МТІ та Гарвардського університету розробили підшкірний імплант iSOS з налоксоном, препаратом для боротьби з передозуванням опіоїдними наркотиками, який автоматично виявляє цей стан та вводить антидот. Після виявлення передозування імплант починає вібрувати та видавати звукові сигнали для сповіщення носія, а тоді вводить 10 міліграмів налоксону за 10 секунд з вбудованого резервуара. Його вже випробували на свинях, 96 відсотків з яких імплант урятував від передозування за три хвилини, ще до початку пошкодження мозку. Про розробку повідомили в журналі Device.

Відео того, як працює імплант. Huang et al. / Device, 2024

Відео того, як працює імплант. Huang et al. / Device, 2024

Як імплант виявляє передозування?

Імплант має вигляд продовгуватої капсули сім сантиметрів у довжину, яка містить датчики, систему сповіщення та власне резервуар з антидотом. Оскільки передозування опіоїдами викликає сповільнення серцевого ритму та дихання, то цей імплант аналізує серцебиття, температуру тіла, частоту дихання та рівень кисню в крові, для цього його вводять в районі грудей.

Коли показники носія наближаються до ознак передозування, імплант вводить екстрену дозу налоксону. Разом із цим, він надсилає сповіщення носію імпланта та екстреному контакту цієї людини. У разі, якщо передозування хибно зафіксували, носій імпланта може скасувати введення налоксону за допомогою мобільного додатка.

Для безперервної роботи пристрою його потрібно щодва тижні безконтактно заряджати та поповнювати запаси налоксону через підшкірне введення. За задумом науковців, носії імпланта зможуть це робити просто в лікарні, де їм і ввели імплант. Такий пристрій розробили на заміну зовнішнім детекторам передозування, які людина може забути вдягти або перестати носити.

  • Для покращення терапії передозувань опіоїдами науковці також розробили допоміжну сполуку, яка покращує та подовжує дію налоксону.