Імператорські пінгвіни масово втратили потомство через зменшення криги в Антарктиді

Вкрай низький рівень морської криги в антарктичному морі Беллінсгаузена 2022 року призвів до того, що у чотирьох з п'яти колоній імператорським пінгвінам не вдалося зберегти своїх дитинчат у минулорічному сезоні гніздування. Зважаючи на тенденцію зі скорочення морського льоду, катастрофа може свідчити про велику вразливість імператорських пінгвінів перед лицем зміни клімату, пишуть науковці у журналі Communications Earth & Environment.

Пара імператорських пінгвінів із пташеням. David Tipling / Getty Images

Пара імператорських пінгвінів із пташеням. David Tipling / Getty Images

Чому пінгвіни втратили пташенят?

Імператорські пінгвіни (Aptenodytes forsteri) сильно покладаються на антарктичну морську кригу, на якій ростуть і розмножуються. Щороку у березні-квітні вони прибувають до улюблених місць гніздування на кризі та відкладають яйця, із яких у кінці літа-на початку осені вилуплюються пташенята. Утім, маленькі пінгвіни залишаються цілком несамостійними аж до грудня місяця, тож у цей час особливо важливою є достатня морська крига: якщо вона зійде занадто рано, то ще недостатньо оперені пінгвінята можуть замерзнути та потонути.

Вже в середині листопада 2022 року дослідники відмічали в регіоні моря Беллінсгаузена вкрай ранню втрату морської криги, яка у деяких регіонах зійшла на 100 відсотків. І як показує новий аналіз, на початку грудня пінгвіни чотирьох із п'яти колоній, а це близько 6 000 пар, покинули свої місця гніздування та ще не самостійних пташенят. Це безпрецедентно невдалий сезон гніздування для імператорських пінгвінів, спричинений скороченням морської криги. Але вчені побоюються, що з подальшим потеплінням Антарктиди такі випадки ставатимуть частішими.

  • Цього разу вчені відстежували колонії імператорських пінгвінів завдяки супутниковим знімкам, але поспостерігати за ними зсередини колонії науковцям допомагає робот, що їздить між птахами та знімає їх на камеру.