IBM створила другий по величині квантовий комп'ютер у світі. У ньому 1 121 кубіт

Новий квантовий комп'ютер Condor компанії IBM став другим по величині квантовим комп'ютером у світі. Він має 1 121 надпровідний кубіт, що всього на 59 кубітів менше, ніж у попереднього рекордсмена — комп'ютера компанії Atom Computing. Також IBM представила квантовий процесор Heron, що має найнижчий рівень помилок серед усіх розробок компанії. Об'єднання технологій збільшення кількості кубітів і зменшення кількості помилок допоможе підвищити обчислювальну потужність квантових комп'ютерів, пише видання Nature.

Частина установки квантового комп'ютера IBM, яка забезпечує охолодження для роботи Condor і Heron. IBM Quantum

Частина установки квантового комп'ютера IBM, яка забезпечує охолодження для роботи Condor і Heron. IBM Quantum

Що відомо про нові пристрої?

Перевагою квантових комп'ютерів перед традиційними є використання у них для обчислень кубітів — квантових бітів, які мають більше станів, ніж «0» і «1», завдяки чому дозволяють обчислювати великі об'єми даних. Новий комп'ютер Condor є лише другим у світі комп'ютером, після розробки Atom Computing, що має більш як тисячу кубітів. Це важлива віха для технології, адже що більшу кількість кубітів може вмістити й контролювати процесор, то більшою буде його обчислювальна потужність. Утім, зі збільшенням кількості кубітів, зростає і кількість помилок при обчислюваннях, тому дослідники розробляють алгоритми, що допомагають контролювати кубіти й уникати помилок. Новий процесор Heron, представлений IBM, має 133 кубіти, але і рекордно низький рівень помилок — вп'ятеро нижчий, ніж у сучасних квантових процесорах. Наразі компанія зосередиться на роботі з алгоритмами уникнення помилок, щоб у майбутньому використовувати їх для масштабних комп'ютерів на тисячах кубітів.

  • До подолання межі у тисячу кубітів, компанії IBM належав найбільший квантовий комп'ютер Osprey. Він мав 433 кубіти та складну систему керування, що дозволила підвищити продуктивність системи.