Хіміки зробили штучне масло з вуглекислого газу

Хіміки зі стартапу Savor створили масло з вуглекислого газу. Для його приготування вони застосували хімічну реакцію, яка зазвичай використовується для виробництва довголанцюгових вуглеводнів — складових нафти. Отримане масло не поступалося звичайному за харчовою цінністю, а натомість його виготовлення вимагало менше викидів парникових газів, порівняно із традиційним виробництвом масла з молока. Про це повідомив New Atlas.

Зразки отриманого масла. У них додали бета-каротин, щоб надати жовтуватого кольору, притаманного традиційному маслу. Ailin Zhang

Зразки отриманого масла. У них додали бета-каротин, щоб надати жовтуватого кольору, притаманного традиційному маслу. Ailin Zhang

Як створюють штучне масло?

Згідно зі словами Білла Ґейтса, який вже підтримав цей стартап, для створення штучного масла використовують вуглекислий газ з повітря та водень з води. Сполуки, які отримують в результаті їх термохімічної реакції, далі окиснюють, щоб отримати жирні кислоти, які є складовими жирів у маслі.

Таке виробництво не покладається на вирощування худоби чи олійних культур, що зменшує його вуглецевий слід та кількість води, необхідної для отримання масла. Утім, головним завданням розробників стартапу тепер буде створити продукт, який за смаковими якостями та ціною буде відповідати натуральному маслу, або ж бути кращим, а також подолати упередження стосовно штучних продуктів. За словами розробників, за їхньою технологією можна буде створювати не лише масло, а й молоко, морозиво, сири та олії, тобто продукти, де жири є основою.

  • Іншим незвичним джерелом їжі в умовах кризи продовольства можуть бути пітони. Як виявилося, їх вирощування є екологічно та економічно вигіднішим за вирощування курей та свиней.