Гусеничний робот знайшов джерело вогню та створив шлях евакуації

Іспанські інженери продемонстрували гусеничного робота, який автономно може дослідити приміщення, знайти у ньому джерело займання, а потім пошукати шляхи евакуації. Він успішно пройшов польові випробування, знайшовши палаючу сковорідку на плитці з-поміж коридорів експериментального приміщення. Результатами роботи свого прототипа вчені поділилися у журналі Journal of Field Robotics.

N. Fernández Talavera et al. / Journal of Field Robotics, 2023

N. Fernández Talavera et al. / Journal of Field Robotics, 2023


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Як робот допоможе пожежникам?

В операціях з гасіння пожеж дуже важливим є виявлення потенційних небезпек для рятувальників та аналіз шляхів відходів. Полегшити роботу пожежникам та знизити ризики їхньому життю міг би робот, який би автономно аналізував середовище і передавав рятувальникам потрібні дані, не піддаючи їх небезпеці. Розробкою такого і зайнялися інженери з Мадриду та вже показали результати перших випробувань.

Свого двокілограмового гусеничного робота вчені запустили у закрите приміщення з потенційними перешкодами, як-от коридори, повороти та безлад, а також із локальною пожежею у вигляді палаючої пательні на плитці. Попередньо його оснастили ультразвуковими датчиками, які допоможуть виявляти перешкоди, а також датчиками температури і сенсором, який може виявляти чадний газ. Дані з них робот як передаватиме пожежникам, так і користуватиметься сам для побудови маршруту.

Перешкоди, які подолав робот. N. Fernández Talavera et al. / Journal of Field Robotics, 2023

Перешкоди, які подолав робот. N. Fernández Talavera et al. / Journal of Field Robotics, 2023

Робот може автономно спланувати свій рух, об'їжджаючи небезпеки, та при цьому надаючи детальну інформацію про навколишнє середовище. Окрім цього, алгоритми планування маршруту дозволяють сформувати найшвидші евакуаційні маршрути або шляхи для порятунку жертв. У випробуваннях робот покрив площу у 125 квадратних метрів, проїжджаючи на швидкості від 0,25 до 0,5 метра на секунду. Розділений блок живлення (для датчиків і самого робота) забезпечує автономію у понад 9 годин. Розробники сподіваються, що їхній підхід із плануванням руху для робота на основі даних сенсорів, стане у пригоді в розробці техніки для рятувальних операцій.

Noelia Fernandez / YouTube

Пожежна робобригада

🧯Дрон закинув вогнегасну капсулу у вікно, де виявив пожежу

🔥👃Автономний рій нанодронів зможе винюхати місце загоряння