Імплантати грудей допомогли чоловікові пережити трансплантацію легень

Американські хірурги використали грудні імплантати п'ятого розміру, щоб врятувати чоловіка, який трансплантації обох легень. Імплантати допомогли втримати серце у правильному положенні, поки пацієнт був без власних легень і не міг сприйняти донорські. Про унікальний випадок повідомляється на сайті Північно-західного меморіального госпіталю, лікарі якого провели операцію.

Команда лікарів при заміні легень пацієнта імплантатами. Northwestern Memorial Hospital

Команда лікарів при заміні легень пацієнта імплантатами. Northwestern Memorial Hospital

Ким був пацієнт?

Пацієнтом, що став першопроходцем нестандартної операції, став 34-річний Девід Бауер (David Bauer). Він був активним молодим чоловіком, поки у травні цього року не заразився грипом. До хвороби приєдналася важка бактеріальна інфекція, що не піддавалася антибіотикам. Зрештою пацієнта були змушені під'єднати до апарату, що замінює функції серця та легень. Цьому сценарію могла посприяти довга історія куріння Девіда — з 21 року він курив по пачці сигарет на день, а з 2014 року перейшов на вейпи. Згодом інфекція стала настільки важкою, що легені повністю заповнилися гноєм. Єдиним варіантом врятувати Девіда була трансплантація легень. Лікарі знали, що в такому стані він не переживе її, тож вирішили, що потрібно спочатку видалити хворі органи, дозволити організму очиститися від інфекції, а тоді пересаджувати нові органи. Але видаливши легені, серце втратило опору й западало у грудну порожнину, не маючи змогу нормально прокачувати кров. Тут і згодилися імплантати грудей п'ятого розміру, які помістили замість легень. Із ними Девід пробув дві доби, після чого отримав донорські органи. Зараз він відновлюється, а лікарі продовжать стежити за його станом ще рік.

  • Ми також писали про жінку, якій прийняти новий орган — серце — допомогла трансплантація печінки, хоча власна у пацієнтки була здоровою.