Голод спонукав ящірок ризикувати у виборі їжі
Через голод індійські ящірки почали частіше обирати більш ризиковий напрямок полювання, коли могли отримати більше їжі, ніж зазвичай, або взагалі не отримати нічого. Коли ж ящірки були ситими, то завжди обирали той напрямок полювання, де точно була їжа. Дослідники вважають, що ризикова поведінка допомагає ящіркам з тропічних лісів пристосуватися до нестачі їжі та добути її навіть тоді, коли ресурсів обмаль. Дослідження опублікували в журналі Biology Letters.
Як дізналися про вплив голоду на ризикову поведінку?
Дослідники проводили експеримент з ящірками агамами (Psammophilus dorsalis), яким давали обрати між двома кольоровими чашками Петрі, за що вони отримували винагороду. В одній чашці завжди було два хробаки, якими харчуються ящірки, а в іншій — або чотири хробаки, або жодного. Ящірок поділили на дві групи, одна з яких голодувала протягом 48 годин до експерименту, а інша — отримувала їжу.
Хоча ящірки, які голодували, частіше обирали ризиковий варіант, у середньому ящірки обох груп з’їдали однакову кількість хробаків. Тобто тактика голодних ящірок обирати чашку, де могло бути більше їжі, все ж була ефективною. Утім дослідники помітили, що маса тіла в них була набагато більш варіабельною, ніж у ящірок, яких годували постійно. Це свідчить про те, що в умовах голоду ящірки можуть піддаватися більшому стресу, але мають способи це компенсувати через полювання.
- А от змушувати людей ризикувати можуть гени бісексуальності. Як не дивно, ці гени пов’язали як із більшою схильністю ризикувати в чоловіків, так і з більшою кількістю нащадків.