Земля вперше нагрілася на понад 2 градуси від доіндустріального рівня

У п'ятницю 17 листопада вперше за історію спостережень глобальна середня температура перетнула позначку у 2 градуси від доіндустріального рівня. Температура лишалася за межами цього значення ще й у суботу, повідомляє Science Alert з посиланням на Службу відстеження зміни клімату «Коперник».

Динаміка середньої глобальної температури повітря в останні десятиліття, у порівнянні з доіндустріальним періодом. Служба відстеження зміни клімату «Коперник»

Динаміка середньої глобальної температури повітря в останні десятиліття, у порівнянні з доіндустріальним періодом. Служба відстеження зміни клімату «Коперник»

Якою була температура?

17 листопада глобальна середня температура поверхні Землі склала 2,07 градуса від середньої температури у доіндустріальний період, тобто у 1850-1900 роки. У суботу показник лише трохи знизився до 2,06 градуса, згідно з попередніми даними, які Служба ще уточнює. Хоч Паризька угода країн ООН від 2015 року зобов'язує недопустити нагрівання планети на більш ніж 2 градуси від доіндустріального рівня, теперішній рекорд ще не означає провалені зобов'язання. Для цього потрібно було б, щоб середня глобальна температура зберігалася на такому високому рівні протягом десятиліть. А наразі поверхня Землі тепліша на приблизно 1,2 градуса від доіндустріального періоду.

  • Рекордна температура листопадного дня є черговою у серії теплових рекордів цього року. Так, літо цього року виявилося найспекотнішим в історії, після якого слідували аномально теплі осінні місяці. Через це майже напевно, що 2023 рік стане новим найгарячішим з часу реєстрацій.
  • Дедалі сильніша спека призведе до того, що до 2050 року від неї помиратиме у п'ять разів більше людей.