Фізики за допомогою магнітного поля змусили бактерії рухатися під лінійку

Фінські фізики за допомогою магнітного поля змусили бактерії сінної палички рухатися в потрібному їм напрямку. При цьому, самі по собі бактерії не реагують на магнітне поле, їх змусили рухатися магнітні наночастинки у середовищі. Науковці показали, що використання зовнішніх магнітних полів можна використати для створення програмованих матеріалів та керування живими організмами на мікроскопічному рівні. Результати дослідження опублікували в журналі Communications Physics.

Орієнтування бактерій за лініями магнітного поля зі збільшенням його потужності. Beppu & Timonen / Communications Physics

Орієнтування бактерій за лініями магнітного поля зі збільшенням його потужності. Beppu & Timonen / Communications Physics

Як магнітне поле вплинуло на бактерії?

Оскільки самі бактерії сінної палички Bacillus subtilis не здатні до магніторецепції, науковці створили особливе сумісне з живими організмами середовище, яке містило супермагнітні наночастинки. У такому середовищі у бактерій не було можливості рухатися не за напрямком магнітного поля, адже це енергетично невигідно. Таким чином, магнітне поле, застосоване не безпосередньо до живого організму, змогло вплинути на його пересування і життєдіяльність.

Чим ще можна керувати за допомогою магніту

💦 Чеським науковцям вдалося створити магнітних нанороботів, які можуть ефективно збирати з води нанопластик, а самі мають розміри частинок нанопластику.

🩸 Магнітні роботи-штопори створили для руйнування тромбів одразу в кровоносних судинах. Їх уже успішно випробували у кровоносній системі свині.

🔋 Китайські науковці створили робота-слайм з магнітних частинок, які рухаються під впливом магнітного поля. Він зміг пролізти у дрібний отвір та витягнути батарейку з моделі шлунка.

🐁 Магнітні наночастинки також використали як довготривалий, але не постійний контрацептив для мишей. Їх доставили у сім’яники тварин за допомогою зовнішнього магнітного поля.