Електрична стимуляція мозку допомогла пацієнтам з депресією покращити свій стан у домашніх умовах, на що вказали клінічні випробування цього методу. Що цікаво, особливо ефективним таке лікування виявилося для пацієнтів, які не відчули полегшення від традиційної терапії антидепресантами. Такі результати допоможуть збільшити кількість доступних методів терапії депресії без необхідності госпіталізації. Дослідження опублікували в журналі Nature Medicine.
Наскільки електрична стимуляція допомогла з депресією?
У клінічному дослідженні на 174 учасниках з депресією науковці тестували пристрій для стимуляції лобних часток мозку постійним струмом через череп, розроблений компанією Flow Neuroscience. Такий пристрій є неінвазивним, тобто встановлюється без операції, що дозволяє використовувати його удома й у повсякденному житті. А за його використанням лікарі стежили через відеозв’язок. Разом із електричною стимуляцією частина пацієнтів отримувала лікування антидепресантів або відвідувала психотерапевта.
Після 10 тижнів результати випробування показали, що у пацієнтів з таким пристроєм рівень депресії знизився на 9,41 бала за шкалою Гамільтона, максимальним показником у якій були 20 балів. У контрольній групі, яка отримувала лише імітацію лікування, рівень депресії знизився на 7,14 бала. А через ефективність такого лікування у пацієнтів, яким не допомагали антидепресанти, новий метод може стати доповненням або навіть альтернативою медикаментозного лікування.
Як ще застосовують стимуляцію мозку
⚡️ Електрична стимуляція мозку змогла покращити самоконтроль, що важливо для лікування психічних розладів. Для того, щоб досягти найкращих результатів, науковці розробили алгоритм, який втручався тоді, коли у пацієнтів знижувався рівень контролю.
🧠 Мозковий імплант, який за допомогою електричних імпульсів бере під контроль прояви епілепсії, пристосували також для лікування обсесивно-компульсивного розладу.
🩸 А також нейробіологи розглянули можливість навіть зупиняти кровотечі за допомогою стимуляції нервів. Вони розробили пристрій, який діє на блукаючий нерв та сприяє вивільненню клітин крові тромбоцитів, які пришвидшують її згортання.