Команда космічного телескопа «Джеймс Вебб» опублікувала його перші повноколірні наукові фото. Окрім галактичного скупчення SMACS 0723, яке показали вночі, телескоп отримав спектр випромінювання екзопланети WASP-96 b, роздивився зоряну колиску Туманність Кіля, планетарну туманність NGC 3132 та групу з чотирьох галактик Квінтет Стефана. Знімки NASA показало у трансляції на своєму каналі.
«Джеймс Вебб» роздивився спектр атмосфери однієї з планет за межами нашої Сонячної системи — WASP-96 b. Вона вдвічі менша за Юпітер, знаходиться на відстані майже 1150 світлових років від Землі та обертається навколо своєї зірки за 3,4 доби. «Джеймс Вебб» побачив в атмосфері екзопланети сліди води.
На ще одному з фото зображена планетарна туманність NGC 3132 з сузір'я Вітрила. Це газова хмара діаметром майже у половину світлового року, яку утворила смерть сонцеподібної зорі, а всередині залишився гарячий білий карлик.
На зображенні зліва — результат роботи інструмента NIRCam, який бачить туманність у боижньому інфрачервоному діапазоні. А справа — зображення у середньому інфрачервоному діапазоні, у якому бачить прилад MIRI.
Також телескоп побачив Квінтет Стефана. Це компактна група з чотирьох галактик на відстані близько 290 мільйонів світлових років від нас, де галактики постійно стикаються, а світло п'ятої лише проєціюється на цю область, через що її називають квінтетом.
І останнім фото з серії стала частина однієї з найбільших областей зореутворення у Чумацькому Шляху — Туманності Кіля. Вона знаходиться на відстані 7,6 тисячі світлових років від нас і містить тисячі масивних зірок та зоряних скупчень, а зокрема і одну із наймасивніших зоряних систем в нашій галактиці — Ета Кіля.
Найперше наукове зображення, яке отримали за домогою «Джеймса Вебба», показали сьогодні вночі. На ньому зображений приклад гравітаційного лінзування — масивне галактичне скупчення SMACS 0723 на відстані понад 4 мільярдів світлових років від нас слугує лінзою для світла набагато більш тьмяних об'єктів з раннього Всесвіту. Світло від однієї з галактик за лінзою йшло до нас 13,1 мільярда років, повідомило сьогодні NASA у презентації першої серії фото.