Дуже великий телескоп зважив зірки у зоряній колисці в центрі нашої Галактики

Спостереження наземного комплексу Дуже великого телескопа уточнили вагу всіх зір у зоряній колисці в центрі нашої Галактики — вона складає близько 100 тисяч мас Сонця. Всі ці зорі мають існувати по сусідству із надмасивною чорною дірою, тож нові знімки, що зробив телескоп, допоможуть краще зрозуміти, як воно на них впливає, розповідає Space.com. А у повній якості знімок зоряної колиски можна побачити на сайті Європейської південної обсерваторії.

Одна з областей зоряної колиски. ESO / F. Nogueras-Lara et al.

Одна з областей зоряної колиски. ESO / F. Nogueras-Lara et al.


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чим важливі ці далекі зорі?

Офіційним ім'ям регіону, що його досліджував комплекс телескопів, є Стрілець С. І попри велику кількість спостережень за ним різних телескопів, астрономи досі прагнуть шукати нову інформацію про цю зоряну колиску, адже вона дуже відрізняється від усіх інших у нашій Галактиці. Стрілець С знаходиться на відстані всього 300 світлових років від надмасивної чорної діри Стрілець А* масою у понад чотири мільйони мас Сонця, тому імовірно, що склад газу для формування зір у ньому інакший.

Крім ваги всіх зір у колисці, Дуже великий телескоп визначив, що їхній вік не перевищує 20 мільйонів років. Утім, знайшлися також і зорі старшого віку, яким вже від 2 до 7 мільярдів років. Щоб це виявити, астрономи мусили провести спостереження в інфрачервоному діапазоні, який дозволяє роздивитися зірки за пилом у Стрільці С. Вчені сподіваються, що їхня нова робота допоможе краще зрозуміти, які умови потрібні галактикам, щоб у них з'являлися нові зоряні колиски, що активно породжуватимуть нові світила.

  • Ще один детальний знімок Стрільця С нещодавно отримав «Джеймс Вебб». Його зображення виглядає кольоровішим за фото Дуже великого телескопа, але це тому, що на його світлині астрономи окремо виділили іонізований водень — будівельний матеріал для нових зір.