«Джеймс Вебб» показав зоряну колиску у центрі Чумацького Шляху

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» отримав зображення зоряної колиски Стрілець С, яка знаходиться у центрі Чумацького Шляху. У ній знаходиться близько 500 тисяч молодих зір, які тільки набирають масу. «Джеймс Вебб» отримав найдетальніше зображення цього регіону в інфрачервоному діапазоні, розповідає сайт телескопа.

Зображення Стрільця С. NASA, ESA, CSA, STScI, S. Crowe / UVA

Зображення Стрільця С. NASA, ESA, CSA, STScI, S. Crowe / UVA

Що побачив «Джеймс Вебб»?

Зоряна колиска, або область зореутворення, Стрілець С знаходиться на відстані всього 300 світлових років від надмасивної чорної діри у центрі нашої Галактики. Стрілець С простягається на відстань у близько 50 світлових років та складається зі світил на перших етапах еволюції, а також будівельного матеріалу для них — іонізованого водню, який зображено на світлині блакитним. «Джеймс Вебб» виявив, що цей водень формує голкоподібні структури, імовірно, під впливом випромінювання майбутніх зір. Як свідчать астрономи, Стрілець С — екстремальне середовище для народження зір через близькість до чорної діри та велику кількість світил, тому на ньому можна перевіряти теорії зореутворення. Вчені сподіваються, що робота телескопа допоможе їм уточнити умови формування різних світил, а також їхній внесок у створенні важких елементів для Всесвіту.

  • Раніше «Джеймс Вебб» отримав світлини молодих світил у зоряній колисці сусідки нашої Галактики — Великій Магеллановій Хмарі.