Досолювання страв пов'язали з вищим ризиком хронічної хвороби нирок

Досолювання страв виявилося пов'язаним із вищим на 7-11 відсотків ризиком хронічної хвороби нирок. Дослідники вважають, що це може бути ще одним доводом на користь доцільності зменшити споживання солі населенням, про що написали у статті журналу JAMA Network Open.

GIPHY

GIPHY

Як сіль може бути пов'язана з хворобою нирок?

Високе споживання солі повязують із вищим ризиком серцевих хвороб, зокрема через здатність спеції призводити до гіпертензії — підвищеного кров'яного тиску. І дослідження показують, що за відмови від солі, наприклад, завдяки переходу на її аналог із низьким вмістом натрію, можна знизити ризик фібриляції передсердь на 20 відсотків. Проте гіпертензія також пов'язана з вищим ризиком пошкодження нирок, яке веде до хронічної їх хвороби. Тому науковці Університету Тулейн взялися з'ясувати, чи пов'язане високе споживання солі з хронічною хворобою нирок. Для цього вони проаналізували медичні дані 465 288 учасників дослідження UK Biobank, які, серед іншого, повідомляли про свої смакові уподобання.

Від чого залежить величина ризику?

Припущення підтвердилося, оскільки в учасників, які звикли досолювати їжу, хронічна хвороба нирок виникала частіше за період спостереження, ніж у тих, хто менш охочий до солі. Так, ті, хто повідомив, що зазвичай досолює страви, мали у середньому на 7 відсотків вищий ризик хвороби, а ті, хто постійно досолює — на 11 відсотків. Особливо це було справедливо щодо тих, хто за показниками роботи нирок вже перебуває у групі ризику хвороби, а також у людей із низьким індексом маси тіла та низькою фізичною активністю.

Науковці роблять висновок, що зменшення додавання солі до страв може посприяти зниженню ризику хронічної хвороби нирок. Однак результати потребують перевірки у наступних дослідженнях.

  • Надмірне споживання солі також нещодавно пов'язали з вищим ризиком цукрового діабету 2 типу.