Депресія проявилася підвищенням температури тіла

Найбільше у своєму роді дослідження вказало, що у людей із депресією спостерігається тривале підвищення температури тіла. Виявлення цього зв'язку може допомогти краще зрозуміти, як ефективно лікувати депресію. Зокрема, автори припускають, що допомогти може нагрівання тіла людини, яке запускає його наступне тривале охолодження, розповідає New Atlas. Дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як пов'язали депресію і температуру?

Протягом останніх десятиліть по всьому світу зросла частота діагностування депресії, особливо серед юнацтва та молоді у західних суспільствах. Так само зросла і частота та поширеність призначень антидепресантів. Утім, ефективність наявних препаратів суттєво обмежена, через що науковці намагаються знайти нові підходи до лікування. А для цього важливо краще зрозуміти механізми розвитку ментальної хвороби, яка значною мірою ще недосліджена.

Оскільки низка невеликих досліджень вказували, що пацієнти з депресією можуть мати підвищення температури тіла, то науковці Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з колегами вирішили провести масштабне вивчення теми. Вони проаналізували дані щодо температури тіла 21 064 людей, які носили розумний перстень Oura Ring, та 20 863 людей, які самостійно повідомляли про температуру тіла. Усього автори врахували 559 664 вимірювання протягом семи місяців.

Як знання може змінити підхід до лікування депресії?

Результати аналізу вказали, що у пацієнтів із клінічно підтвердженою депресією справді температура тіла загалом вища, ніж у людей без цього стану. Результат залишався і при врахуванні супутніх факторів, як-от віку та статі. Ба більше, температура була тим вищою, що важчу мали учасники депресію.

Поки що незрозуміло, що стоїть за виявленим зв'язком. Можливо, що депресія порушує механізми терморегуляції організму або ж фізіологічні зміни через депресію призводять до посиленого вироблення тепла. Однак автори припускають, що виявленим зв'язком можна скористатися. Можливо, охолодження тіла могло б полегшити симптоми недуги. У такому разі ефективною може бути діяльність, пов'язана з попереднім нагріванням тіла, як-от у сауні чи під час гарячої йоги. На перший погляд, це нелогічно, однак така діяльність спричиняє наступне зниження температури тіла на довший час, ніж безпосереднє охолодження, як-от крижаною ванною.

  • Про те, що відомо про причини депресії, як вона проявляється і як її лікують, ми детальніше розповідали у матеріалі «Більше ніж просто сум».